Організація харчування в ЗДО

/Files/images/kuh_2.jpg

Відповідно до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 18.01.2017 року №3 "Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів системи освіти м.Харкова у 2017 році" вартість харчування дітей у ДНЗ з 01.01.2017 року становить:
Вартість харчування дітей у днз з 1 січня 2017 року становить:

- для дітей раннього віку від 1-го до 3-х років 18,00 (з розрахунку 7,20 - бюджетні кошти, 10,80 - батьківська плата),

- вікові групи з 3-х до 6 (7-ми) років - 23,00 грн. (з розрахунку: 9,20 грн.-бюджетні кошти, 13,80 грн.-батьківська плата). Батьківська плата за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах міста в процентному співвідношенні залишається на рівні минулого року: 40% - бюджетні кошти, 60% - батьківська плата.

Пільги на харчування:

Відповідно до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 18.01.2017 року №3 "Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів системи освіти м.Харкова у 2017 році" від плати за харчування звільняються діти загиблих учасників антитерористичної операції.

На підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 667 від 21.11.2002 р. пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:

- Діти з малозабезпечених дітей;

- Діти-сироти ( під опікою);-

Діти з багатодітних сімей;

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти з малозабезпечених сімей (безкоштовне харчування):

- Довідка з Управління праці та соціального населення (оригінал) - 1 шт. (поновлюється 1 раз у півроку)

- Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.

- Довідка форма № 3 - 1 шт.

Діти-сироти (під опікою) (безкоштовне харчування):

- Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.

- Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %):

- Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт.

- Ксерокопія посвідчення багатодітної сім`ї - 1 шт.

- Довідка форма № 3 - 1 шт.

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб, і як наслідок успішності у навчанні є повноцінне харчування. Саме тому адміністрацією закладу приділяється велика увага даному питанню.

У закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски (про денне меню), графіки видачі їжі, добові зразки, призначені відповідальні особи за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

Харчоблок, комори, овочесховища утримуються відповідно санітарно-гігієнічним вимогам. Технологічне та холодильне обладнання в робочому стані. ЗДО забезпечений необхідною кількістю посуду, котрий промаркований і використовується за призначенням. У місцях миття посуду є інструкції щодо правил миття посуду, використання мийних засобів.

Наявні картотеки страв, орієнтовні двотижневі, сезоні меню, затверджені СЕС, щоденні меню-розкладки, які відповідають картотекам страв.

У ЗДО організоване трьохразове харчування. У закладі наявний асортимент круп, цукор, борошно, масло вершкове, овочі, риба, м’ясні та молочні продукти, соки тощо. Всі продукти харчування, що надходять в заклад, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. Зберігаються продукти в спеціально облаштованих коморах, овочесховищах, холодильниках, де забезпечено дотримання санітарних норм, в тому числі товарне сусідство, температурний режим тощо. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книгах складського обліку продуктів.

Відповідно до вимог організовано питний режим.

В закладі проводиться відповідна робота з набуття культурно-гігієнічних навичок під час вживання їжі (користування столовими приборами, чергування у групі, сервірування столів і прибирання використаного посуду). Належна увага приділяється культурі прийому їжі.

Правильно організоване, поживне, багате на вітаміни харчування – добрий засіб зміцнення організму дитини. І саме за самопочуттям малят, їх фізичним станом, індексом здоров'я оцінюємо ефективність своєї роботи.